SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 21 stycznia, 2021
Sylwester

Jest taka wyjątkowa noc – Wigilia Nowego Roku 31 grudnia, kiedy to świętuje się koniec Starego i początek Nowego Roku, niegdyś czas hucznych zabaw, bali, toastów, sztucznych ogni, petard i pokazów laserowych. Jednak w tym roku będzie nieco inaczej więc to dobra okazja aby przypomnieć sobie o historii Sylwestra…

Samo święto pożegnania Starego i powitania Nowego roku narodziło się na przełomie XIX i XX wieku. Początkowo obchodzono je wyłącznie w wyższych warstwach społecznych, ale stopniowo tradycja ta przedostała się do mieszkańców o niższym statusie majątkowym. Na początku XX wieku w wielu krajach pojawiły się lokalne zwyczaje przeżywania nocy Sylwestrowej. W Danii zeskakiwano z krzesła o północy, a w Hiszpanii od 1909 roku wraz z każdym uderzeniem zegara zjada się jedno winogrono. W wielu państwach tradycyjnym trunkiem jest wtedy szampan i jemu pochodne gatunki wina musującego.

Panie zakładają najładniejsze kreacje, Panowie – garnitury i muchy, każdy z kieliszkiem „gwiazdorskiego” trunku w dłoni chce po prostu lśnić. I choć jak mawiał twórca szampana Dom Pérignon „pijemy gwiazdy” to w tym dniu każdy z Nas również pragnie być GWIAZDĄ…

W tym roku o bale i huczne świętowanie niełatwo, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić dla siebie coś wyjątkowego i dodać swojej skórze blasku. Moją propozycją przedsylwestrową jest nowy program zabiegowy laboratorium THERADERM – PINK ROSE ART STYLER. Skąd taka nazwa? Co to za zabieg? Skąd się wywodzi???

THERADERM – to koreańskie laboratorium założone w 1998 roku przez Y.M.Kim, która opracowała koncepcję medycznej pielęgnacji skóry, tworząc całe linie produktów ukierunkowane na różne problemy DERMATOLOGICZNE. Theraderm specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych technologii opartych zarówno na składnikach pochodzących z naturalnych roślin jak również wykorzystuje biotechnologicznie pozyskiwane peptydy. Połącznie takich składników jak komórki macierzyste, białka, peptydy i wyciągi roślinne pozwoliło na stworzenie wysoce skutecznych i naturalnych produktów do medycznej pielęgnacji skóry zarówno w gabinetach jak i w domu.

Pierwszy etap zabiegu PINK PEEL to profesjonalna procedura liftingująca, jego aktywne składniki, takie jak popularne izoflawonoidy roślinne Kudzu-THERA® i Kudzu-THERA® kwas octowy oraz Lift-THERA® to kompleks białek liftingujących i peptydów odpowiadający m.in. za systematyczną odnowę komórkową i regenerację skóry. PINK PEEL składa się z ekstraktu z korzenia Kudzu (korzeń ołownika łatkowatego- Pueraria lobata) o wysokiej zawartości estrogenów (300 razy więcej kompleksu izoflawonów estrogenowych niż w soi), kompleksu Lift-THERA® poprawiającego elastyczności skóry oraz kompleksu peptydów o właściwościach napinających.

Bioaktywne izoflawonoidy z ołownika łatkowatego KUDZU zasługują na osobny post więc obiecuję, że w Nowym Roku chętnie przybliżę Nam wszystkim ich właściwości antynowotworowe, antyoksydacyjne, antybakteryjne, przeciwgorączkowe, hipotensyjne, spazmolityczne i inne, gdyż bezdyskusyjnie jest to konieczne!!!!

Wracając do PINK ROSE ART STYLER. Po wykonaniu etapu pierwszego i uzyskaniu „detoksykacji” oraz liftingu skóry przechodzimy do prawdziwej gwiazdy nocy Sylwestrowej – CG-Styler 600, czyli etapu drugiego.

Jest to absolutnie niezwykły produkt, łączący w sobie naturalne funkcjonalne dynamiczne wypełnienie z peptydową stymulacją i miorelaksją. Nie bez powodu nazwano go NOWOCZESNĄ ARTYSTYCZNĄ KONCEPCJĄ LUKSUSOWEGO PIĘKNA.

CG Styler600 to produkt światowego lidera w produkcji peptydów biomimetycznych i czynników wzrostu – Laboratorium Caregen itd. To specjalnie opracowany produkt rewitalizujący z kwasem hialuronowym i skondensowanym kompleksem peptydowym. Jego unikalna formuła pozwala na wypełnienie zmarszczek zachowując naturalne ruchy i mimikę twarzy. Zabieg z użyciem CG-Styler600 pomaga odbudować i utrzymać naturalny, młodzieńczy wygląd.

Na koniec zabiegu po lekkim dyskomforcie związanym z igłą czas na PINK MAGIC CREAM, który będzie służyć nam w domu, utrwalając i przedłużając aż do 6 miesięcy blask nocy sylwestrowej. PINK Magic to krem intensywnie liftingujący, przeznaczony do skóry dojrzałej. Została w nim zastosowana innowacyjna technologia SMP (Shape Memory Polymers), która umożliwia regenerację i przywrócenie skórze jej pierwotnego młodzieńczego wyglądu, wygładzając zmarszczki i napinając wiotką skórę.

W pielęgnacji dziennej pozabiegowej – bez zmian, dalej króluje fotoprotekcja i niech brak słońca was nie zmyli!!!! UVA – czyli promieniowanie o dłuższej niż UVB fali jest obecne od 1 stycznia do 31 grudnia, a więc cały rok!!!! Aby zapobiec fotostarzeniu się skóry i zadbać o jak najdłuższy efekt po zabiegu przyjdą nam z pomocą Resveratrol Mineral Cream SPF 30, Antioxidant Mineral Cream SPF 30, Healing balm SPF 50 (najlepiej w połączeniu z Healing B3-LA serum), Sheer Zinc SPF 30, SunArmor SPF 50 (w zależności od potrzeb naszej skóry). Mineralna ochrona przeciwsłoneczna jest zaprojektowana tak, aby zapewnić najwyższy stopień ochrony przy jednoczesnym działaniu kojącym, antyoksydacyjnym i przeciwstarzeniowym.