Jak powstają kurze łapki i jak z nimi walczyć?

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 10 października, 2023

Kurze łapki to jedne z najbardziej widocznych oznak starzenia się skóry. To drobne zmarszczki i linie, które pojawiają się wokół naszych oczu, mogą zdradzać wiek i zmęczenie. Jednak istnieją różne sposoby, aby przeciwdziałać temu problemowi. Jak zapobiegać kurzym łapkom?

Czym są kurze łapki?

Kurze łapki to zmarszczki, które pojawiają się w okolicach oczu. Są one spowodowane wieloma czynnikami, w tym starzeniem się skóry, ekspozycją na słońce, paleniem papierosów oraz częstym mrużeniem oczu. Te zmarszczki mogą być trudne do ukrycia, ale istnieją skuteczne metody ich zapobiegania i leczenia.

Jak zapobiegać kurzym łapkom?

Jeśli chcesz utrzymać młodzieńczy wygląd skóry wokół oczu:

  • Stosuj kremy przeciwdziałające starzeniu się skóry: Wybieraj produkty bogate w witaminę C i retinoidy, które pomagają wzmocnić skórę i zredukować zmarszczki.
  • Unikaj nadmiernego nasłonecznienia: Chronienie skóry przed promieniowaniem UV jest kluczowe. Zawsze używaj kremu z filtrem przeciwsłonecznym i okularów przeciwsłonecznych.
  • Ogranicz i rzuć palenie: Palenie papierosów przyspiesza proces starzenia się skóry i może przyczyniać się do powstawania kurzych łapek.
  • Dbaj o nawodnienie: Picie odpowiedniej ilości wody pomaga utrzymać skórę nawilżoną i elastyczną.
  • Śmiech i uśmiech! Uśmiech to nie tylko wyraz radości, ale także naturalna forma ćwiczenia mięśni twarzy. Regularne uśmiechanie się może pomóc w utrzymaniu elastyczności skóry wokół oczu.

Usuwanie kurzych łapek

Jeśli masz już kurze łapki, istnieje kilka zabiegów, które mogą pomóc je usunąć lub zmniejszyć ich widoczność. Do najpopularniejszych zabiegów oferowanych przez SIM-MED należą:

  • Toksyna botulinowa blokuje sygnały nerwowe do mięśni, powodując ich skurcz. Botox może być stosowany do wygładzenia kurzych łapek, zmniejszając ich widoczność.
  • Toksyna botulinowa Alluzience
  • Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego: Kwas hialuronowy to naturalnie występująca substancja w skórze, która pomaga jej zachować elastyczność. Kwas hialuronowy może być wstrzyknięty do skóry, aby wypełnić kurze łapki i wygładzić je.

Zabiegi na kurze łapki w Krakowie

Specjalistyczny Instytut Medyczny SIM-MED Kraków oferuje szeroki zakres zabiegów medycyny estetycznej, w tym zabiegi na kurze łapki. Doświadczeni lekarze z SIM-MED to wykwalifikowani specjaliści, którzy pomogą Ci wybrać zabieg odpowiedni dla Ciebie. Zapraszamy na konsultacje!

Jeśli jesteś ciekaw efektów zabiegów na kurzych łapkach, koniecznie sprawdź naszą podstronę z efektami zabiegów.

Kurze łapki to problem, z którym można skutecznie walczyć. Warto zacząć od prostych kroków zapobiegawczych, takich jak stosowanie odpowiednich kremów, fotoprotekcja czy rzucenie palenia. Jednak jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy, czekamy na Ciebie w SIM-MED. Skontaktuj się z nami!